تنوع مبلمان

تنوع مبلمان بیش از دو دهه است که انواع مبل توانسته جایگاه خود را در خانه‌های ایرانی تثبیت کند. تنوع مبلمان در این صنعت بسیار گسترش یافته است. اما در حالت کلی می‌توان مبل‌ها را به سه دسته تقسیم کرد: مبل استیل یا سلطنتی، مبل کلاسیک و مبل راحتی. انتخاب مبلمان به عنوان اساس و نقطه‌ی کانونی منزل باید مدنظر قرار گیرد. امروزه با ظهور طراحان جدیدی در این عرصه‌ی و ارائه‌ی طرح‌های مختلف و بروز توانسته‌اند پاسخگوی بخش عظیمی از نیاز مصرف کنندگان را تامین کنند. توجه به سلیقه‌، سبک زندگی، اندازه و ابعاد فضای کاربری مشتریان و … همه از عناصری است که در هنر طراحی مبل سعی بر رعایت آن شده است. بنابراین، با ایجاد تنوع بسیار در محصولات این گروه مصرف کنندگان می‌توانند با خیالی راحت اقدام به تهیه و سفارش این کالاها نمایند.

انواع مبل

شاید هنگام ورود به محیط جدیدی تحت تاثیر چیدمان مبلمان و هماهنگی رنگ، فضا با سایر عناصر آن قرار گرفته باشید. مبلمان منزل علاوه بر نشان دادن کارایی و کاربردی بودن فضا می‌تواند تداعی کننده‌ی سبک و حس و حال آن فضا نیز باشد. برای نمونه استفاده از مبل‌های راحتی به صورت ال یا یو می‌تواند حس گرمی و صمیمیت را در میان افراد خانواده القا کند. همچنین مبل‌های تخت‌خواب شو بیشتر مناسب کسانی که فضای منزل آن‌ها کوچک است و یا برای افراد مجرد کاربردی‌تر و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه‌تر است. مبل‌های سبک لاوست یا کاناپه‌های دو نفره، امکان نشستن دو نفر را کنار یکدیگر بوجود آورده است. منطق پشت این نوع طراحی در حقیقت، نشاندن زوج‌های جوان کنار همدیگر برای ایجاد محبت، علاقه و شکل‌گیری پیوند هر چه بهتر میان آن‌هاست.

تنوع مبلمان

تنوع مبلمان

سایر لوازم در چیدمان

علاوه بر تنوع مبلمان که می‌توان در آراستن هر چه بیشتر منزل از آن بهره برد، استفاده از پاف و همین‌طور صندلی بار در دکوراسیون منزل نقش بسزایی دارد. پاف‌ها به طور معمول جمع‌وجورتر و فضای کمی را اشغال می‌کند. از پاف می‌توان به عنوان مبل کمکی برای نشستن و یا زیر پایی جلوی مبل و حتی میز عسلی نیز استفاده کرد. در انتخاب پاف باید به مکان استفاده‌ی آن نیز توجه داشت. صندلی بار متناسب با سبک دکوراسیون آشپزخانه می‌تواند از چوب، فلز و … تهیه شود. همچنین، صندلی بار به دلیل ارتفاع بلند باید از استحکام و ایمنی بالایی برخوردار باشد. برای انتخاب رنگ صندلی می‌توان آن را با پیشخوان آشپزخانه و یا رنگ کابینت‌‌ها هماهنگ کرد. از سوی دیگر، می‌توان از یک رنگ کاملا متضاد بهره برد.

تویتر
لینک دین
پینترست
شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.