دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل در حقیقت به هنر انتخاب درست اجزا، وسایل و تزیین‌های مختلف به همراه چیدمان صحیح اطلاق می‌شود. از این هنر می‌توان برای بهنیه‌‌سازی فضاهای داخلی منزل، ایجاد هماهنگی هر چه بیشتر عناصر و رنگ‌ها در جهت زیباسازی و همچنین القای حس آرامش و صمیمیت به اعضای خانواده استفاده کرد. به طبع، هر خانواده سبک زندگی خاص خود را دارد. بدون تردید هنگام ورود به منزل دیگران اولین چیزی که نظر فرد را جلب می‌کند، رنگ‌های موجود در فضاست. آشفتگی بصری با استفاده از عدم تناسب رنگ‌ها باعث خستگی، بی‌حوصلگی، بی‌قراری و نداشتن انرژی در افراد می‌شود. نقش نور یکی دیگر از عناصر کلیدی در دکوراسیون داخلی است. دقت در انتخاب نوع پرده و سایه‌بان پنجره‌ها می‌تواند در تهویه‌ی هوا و ورود نور طبیعی موثر باشد. استفاده از الگوهای متعارف یعنی هماهنگی طرح و نقش دیوارها، روکش مبلمان، فرش و … از عوامل تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود.

مجموعه بی کانسپت برای شما بستر مناسبی فراهم کرده تا از بخش درخواست مشاوره بتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و طراحی دکوراسیون و اجرای آن را به ما بسپارید.

دکوراسیون منزل

صنایع دستی و دکوراسیون

از اواخر قرن بیست به بعد، استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون منزل رواج پیدا کرد. در طراحی به طور معمول سبک نشان دهنده‌ی پایه‌ و اساس انتخاب‌های بعدی است و به نوعی نمایانگر احساسات، روحیه و سلیقه‌ی فرد به شمار می‌آید. از دیرباز تا به اکنون ایرانی‌ها در بکارگیری عناصر طبیعی گرایش زیادی داشته‌اند. استفاده از چوب در هنر معرق‌کاری و منبت‌کاری، فلز در خاتم کاری، خاک در هنر سفالگری، پشم در بافت انواع فرش و … از نمونه‌هایی است که می‌توان نام برد. برای نمونه فرش‌ جزء و ظروف پذیرایی اصلی و مهم در دکوراسیون محسوب می‌شود. اگر مبلمان و پرده‌ها دارای طرح ساده با رنگ خنثی هستند می‌توان از فرش‌هایی با طرح افشان استفاده کرد. برای طرفداران سبک مدرن از جمله مینیمال، فرش‌ ماشینی با طرح ترک و یا فرش‌ وینتیج  پیشنهاد می‌شود. امروزه استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون باعث می‌شود فضای شما مدرن‌تر به نظر آید. البته این روش اصول و قواعد خاص خود را دارد.

نکاتی در دکوراسیون

در پایان اشتباهات رایج در چیدمان غلط باعث بروز برخی آشفتگی‌های بصری و همچنین ورود انرژی‌های منفی به داخل منزل می‌شود. انتخاب فرش کوچک در اتاق نشیمن بزرگ و یا مبلمان ظریف در پذیرایی وسیع، نصب تابلوها در ارتفاع بالا، استفاده از نورپردازی نامناسب اتاق‌ها، مدنظر قرار ندادن سلایق شخصی، شلوغ کردن فضا و استفاده بیش از حد لوازم قدیمی تنها بخشی از این اشتباهات مرسوم هستند. بنابراین، برای حفظ آرامش و آسایش تک‌تک اعضای خانواده توجه به دکوراسیون منزل امری لازم و ضروری است.

با پیشرفت هوش مصنوعی چند سایت و اپلیکیشن برای چیدمان و دکور دادن منزل می توانند به شما کمک زیادی انجام بدهند یکی از این اپلیکیشن ها که مخصوص گوشی های آیفون هست Room GPT می باشد که شما می توانید با نصب این اپلیکیشن یک ایده برای دکوراسیون محل مورد نظر خود داشته باشید

 

تویتر
لینک دین
پینترست
شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.